Recent blog posts

Posted by on in MENAXHIMI
Maskë për eleminimin e puçrrave
Puçrrat janë një problem i vërtetë për shumë femra dhe meshkuj, pasi shpesh në situata të caktuara krijojnë jo pak probleme. Por për të pastruar fytyrën nga puçrrat dhe për të zgjidhur këtë problem, ekziston një maskë shumë e dobishme, e cila ka në bazë të saj domaten. Përbërësit e kësaj maske janë: -1 kokërr domate - ½ gotë kos - ¼ kokërr limoni Përgatitja:   Tuli i domates duhet grirë deri sa të bëhet në formë salce, sipër saj duhet shtr...
Last modified on
Përse femrat i duan meshkujt me mjekër dhe me mustaqe
Edhe pse shpesh me ironi flasim për meshkujt që kanë mustaqe, për këtë detaj mashkullor është folur shumë dhe ka pasur ndikim të fuqishëm tek femrat. Po ju paraqesim disa fakte për mjekrën dhe mustaqet e meshkujve dhe efektin e tyre tek gjinia e bukur. Ndikimi i meshkujve mjekroshë Dikur mashkulli me mjekër ka qenë simbol i mençurisë. Shkencëtarët konstatojnë se ky fakt është aktual edhe sot e kësaj dite. Në të vërtetë, një hulumtim ka treguar...
Last modified on

Posted by on in SJELLJA
A e dinit se?
Gjirafa është e vetmja kafshë e cila mund të dallojë ngjyrat, sepse syri i saj është përafërsisht i njëjtë me syrin e njeriut. -Breshkat jetojnë rreth 150 vjet. -Peshkaqenët nuk sëmuren. -Gjirafa është e vetmja kafshë e cila mund të dallojë ngjyrat, sepse syri i saj është përafërsisht i njëjtë me syrin e njeriut. -Zogu nuk e ka shqisën e të nuhaturit dhe të shijes. -Për të prodhuar 1 kg mjaltë bletës i duhet të thithë nektarin e 12 milion lu...
Last modified on

Posted by on in SEKSI-al
Sa shpesh kryen një çift marrëdhënie seksuale?
Është një pyetje që shumë çifte ja bëjnë vetes dhe askush nuk e di përgjigjen e saktë, por Dr. Harry Fisch, një specialist i njohur amerikan i shëndetit seksual, ka dalë në përfundimin se një çift kryen marrëdhënie seksuale 2-3 herë në javë. Ai shton se shumica e meshkujve nuk durojnë aq gjatë sa për të kënaqur partneren e tyre. Doktori zbulon se 45% e meshkujve “mbarojnë punë” brenda dy minutave, shumë pak për të kënaqur një femër, e cila ka ne...
Last modified on
Arkitektët që bëhen aktorë për të ndihmuar azilin e pleqve
Kur të rinjtë bëhen bashkë, asgjë nuk është e pamundur. Me dëshirën për të ndihmuar njerëzit në nevojë, disa studentë të Arkitekturës u bënë përkohësisht aktorë edhe pse nuk kishin luajtur më parë asnjë rol. Ata realizuan një film me metrazh të shkurtër që flet për sfidat dhe vështirësitë e studentëve për të shlyer në kohë detyrimet akademike. Gjithçka u bë nga vetë arkitektët e ardhshëm: skenari, xhirimet, montazhi apo rolet kryesore. Filmi u ...
Last modified on